home / web design / case study
  Case study
jak działamy
case study
nasze realizacje
aktualizacja serwisów
wersje obcojęzyczne
redagowanie tekstów
   
  Problem

 
Agencja reklamowa Mega-Press od 5 lat obsługuje podmioty medyczne w zakresie mediów elektronicznych, w tym w zakresie Internetu. Dotychczasowa działalność Agencji obejmowała zasięgiem przede wszystkim województwo lubuskie - głównym produktem firmy był Lubuski Portal Medyczny. Ze względu na rosnące zainteresowanie podmiotów medycznych z całego kraju, firma postanowiła w oparciu o dotychczasowe doświadczenia stworzyć ogólnopolski serwis o tematyce medycznej. Istotnym elementem portalu powinna być wygodna i łatwa w obsłudze baza podmiotów medycznych. Z uwagi na zasięg portalu, Klient oczekiwał także stworzenia aplikacji umożliwiającej wprowadzanie zmian w serwisie z dowolnego miejsca oraz dynamicznego wzrostu odwiedzin portalu.


Rozwiązanie

 
Naszemu klientowi zaproponowaliśmy wykorzystanie zaawansowane systemu zarządzania zawartością serwisu (CMS). System ten umożliwia wygodną i szybką aktualizację portalu, wprowadzanie zmian i dodawanie nowych podmiotów medycznych do istniejącej bazy z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Jednocześnie daje możliwość zarządzania obszerną bazą - tworzenia i modyfikowania poszczególnych kategorii oraz pojedynczych wpisów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników portalu, stworzyliśmy zaawansowany mechanizm wyszukiwania informacji o podmiotach medycznych. Wielopoziomowa kategoryzacja podmiotów umieszczonych w bazie, daje gwarancję dotarcia do poszukiwanej informacji po wielu słowach kluczowych, po wskazaniu lokalizacji danego gabinetu lekarskiego czy kliniki, a także po wskazaniu danego problemu medycznego czy specjalności.

Aplikację internetową w postaci systemu CMS opakowaliśmy w strony internetowe o stonowanym designie, odpowiadającym specyfice portalu.

Zakończenie faz projektowania, realizacji i wizualizacji serwisu było wstępem do operacji pozycjonowania produktu. Aby zwiększyć liczbę odwiedzin portalu, zastosowaliśmy kompleksowe pozycjonowanie produktu, czyli optymalizację strony pod kątem mechanizmów wyszukiwarek.


Rezultaty

 
Portal twojlekarz.pl to serwis medyczny o rozbudowanej, wielopoziomowej strukturze. Wykorzystany system zarządzania zawartością stron oraz zaawansowana wyszukiwarka zapewniają wygodną obsługę zarówno dla osób edytujących serwis, jak i jego użytkowników.

Portal w opinii sondowanych internautów cechuje się intuicyjną nawigacją i przezroczystym, nieekspansywnym designem. Zastosowane pozycjonowanie strony zwiększyło liczbę odsłon serwisu 10-cio krotnie, dzięki czemu twojlekarz.pl może konkurować z innymi stronami o podobnej tematyce.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową realizacją twojlekarz.pl.